+420 725 783 121 rosteto@rosteto.cz

Phyllostachys vivax ´Huangwenzhu Inversa´

phyll_vivax_huang_inversa_kresba

Phyllostachys vivax ´Huangwenzhu Inversa´ kresba

phyll_vivax_hunag_inversa

Phyllostachys vivax ´Huangwenzhu Inversa´ stéblo

phyll_vivax_huang_inversa_stebla

Phyllostachys vivax ´Huangwenzhu Inversa´ nová stébla

phyll_vivax_hunag_inversa_raseni

Phyllostachys vivax ´Huangwenzhu Inversa´ rašení

Rozměry:
výška 6-8 (10)m šířka různá (výběžkatý)

Nároky:
Humózní kvalitní propustná půda s celoročním dostatkem vláhy. Má rád slunné či světlé, před zimním mrazivým větrem velmi chráněné stanoviště a vyšší vzdušnou vlhkost. Chceme-li mít pěkná silná stébla vyžaduje pravidelné hnojení (nejlépe uleželý hnůj od býložravců se slámou).

Odolnost: n

Původ:
Původní druh je z Číny. ´Huangwenzhu Inversa´ je spontánní mutace, která vznikla v přibližně stejném časovém období v zahradách Hanse Prince a Jose Palena v Holandsku. Později se tyto mutace objevily i na pár dalších zahradách.

Znaky:
Má krásná hladká žlutá stébla se zelenými pruhy v sulkách. Stébla jsou však tenkostěná, tj. mají tendenci se někdy vylamovat a lámat vlivem větru či sněhu, taktéž mohou i namrzat, což se projeví velkými černými fleky na stéblech (omrzliny). Průměr stébel se může u starších a dobře zakořenělých rostlin i u nás pohybovat okolo 4-6cm. Oproti většině ostatních výběžkatých druhů má listy širší a dlouhé (až 10-15cm). Z druhu P. vivax u nás nepatří k nejodolnějším. V naší zahradě jsou odolnější varianty se zelenými stébly a P. vivax ´Huangwenzhu´.

Použití:
Výrazný nádherný bambus pro chráněná zahradní zákoutí a dvory. Výhonky lze rovněž použít ke kulinářským účelům.