+420 725 783 121 rosteto@rosteto.cz

Miscanthus x Ghana /ozdobnice

Miscanthus Ghana jaro

Miscanthus ´Ghana´ jaro

Miscanthus Ghana list

Miscanthus ´Ghana´ list

Miscanthus Ghana podzim

Miscanthus ´Ghana´ podzim

Miscanthus Ghana a Sesleria caerulea

Miscanthus ´Ghana´ a Sesleria caerulea


Rozměry:

výška 0,6 - 1,2 m, šířka podobná

Nároky:
Slunečné chráněné stanoviště, dobře propustná a na živiny bohatá zahradní půda. U nás nesnáší utužené jílovité, přemokřené či rašelinné půdy.

Původ:
Kulturní (vyšlechtěna v Německu Ernstem Pagelsem)

Znaky:
Jeden z nejmenších kultivarů kvetoucích Miscanthusů. Kompaktní nižší zelený trs převisajících širších listů, někdy barví načervenale konce listů již v VII. Kvete od IX hnědočerveně, vysoko nad trsem, nádherné ohnivé oranžovočervené zbarvení.

Použití:
Nádherná letní podzimní kombinace s tmavými a zelenými travami, trvalkami a keři. Není vhodná do nádob. Při nedostatku světla kvete málo nebo vůbec a nebarví.

Péče:
V případě nevhodné půdy je dobré půdu vyměnit a výsadbovou jámu vysypat kompostem smíchaným s pískem, můžeme použít i substrát pro trávníky. Potřebuje dostatek vláhy hlavně v létě a na jaře. Na sušších místech je menší. Na zimu u nás nadzemní část usychá, zůstává však stát. Uschlou hmotu seřezáváme až na jaře (konec března!), ne před zimou. Při podzimním řezu hrozí, že voda nateče do zbytků stébel a poté mohou vyhnívat kořeny, které roztrhá mráz. V chladnějších oblastech můžeme dát i zimní přykrývku kořenů z listí či štěpky. Na jaře pak při dostatku vláhy rostlina rychle naroste do své výšky.