+420 725 783 121 rosteto@rosteto.cz

Miscanthus sinensis ´Red Chief´ / ozdobnice čínská

Miscanthus sinensis Red Chief jaro

Miscanthus sinensis ´Red Chief´ jaro

miscanthus_redchief_vkvetu

Miscanthus ´Red Chief´v květu

miscanthus_redchief_rijen

Miscanthus ´Red Chief´ říjen

miscanthus_redchief_podzim2010

Miscanthus ´RedChief´ podzim


Rozměry:

výška u nás cca 1,0 - 1,4m, šířka podobná

Nároky:
Slunečné chráněné stanoviště, dobře propustná a na živiny bohatá zahradní půda. U nás nesnáší utužené, jílovité, přemokřené či kyselé půdy.

Původ:
kulturní.

Znaky:
Vzdušný kulovitý trs užších listů, slabě převisajících, na podzim mají ohnivé až červenofialové zbarvení. Červenavé květy se objevují od září výše nad listy. Na zimu zešednou. Podobný kultivaru ´Ferner Osten´, ale listy jsou užší, delší, více převisají, trs řidší a kvete později.

Použití:
Krásná solitera nebo do kombinací s menšími nebo většími kvetoucími travami, keři a trvalkami. Ve stinnějších místech má tendenci se vytahovat za světlem. Při nedostatku světla kvete špatně nebo vůbec a listy se tolik nevybarví.

Péče:
V případě nevhodné půdy je dobré půdu vyměnit a výsadbovou jámu vysypat kompostem smíchaným s pískem, můžeme použít i substrát pro trávníky. Potřebuje dostatek vláhy hlavně v létě a na jaře. Na sušších místech je menší. Na zimu u nás nadzemní část usychá, zůstává však stát. Uschlou hmotu seřezáváme až na jaře (konec března!), ne před zimou. Při podzimním řezu hrozí, že voda nateče do zbytků stébel a poté mohou vyhnívat kořeny, které roztrhá mráz. V chladnějších oblastech můžeme dát i zimní přikrývku kořenů z listí či štěpky. Na jaře pak při dostatku vláhy rostlina rychle naroste do své výšky.