+420 725 783 121 rosteto@rosteto.cz

Miscanthus sinensis ´Little Zebra´ / ozdobnice čínská

Miscanthus Little Zebra listy

Miscanthus ´Little Zebra´ listy

Miscanthus sinensis Little Zebra

Miscanthus sinensis ´Little Zebra´


Rozměry:

výška u nás cca 0,8 - 1,2m, šířka podobná

Nároky:
Slunečné chráněné stanoviště, dobře propustná a na živiny bohatá zahradní půda. U nás nesnáší utužené, jílovité, přemokřené či kyselé půdy.

Původ:
kulturní.

Znaky:
Vzdušný řidší trs úzkých zebrovaných listů, které mírně převisají. Vykvétá koncem srpna navínověle výše nad listy. Připomíná ´Zebrinus´ a ´Puenktchen´, ale je celkově drobnější a působí křehce. Roste pomalu.

Použití:
Krásná solitera pro menší prostory nebo do kombinací s menšími nebo většími kvetoucími travami, keři a trvalkami. Ve stinnějších místech má tendenci se vytahovat za světlem a postrádá zebrování. Při nedostatku světla kvete špatně nebo vůbec a listy se tolik nevybarví.

Péče:
V případě nevhodné půdy je dobré půdu vyměnit a výsadbovou jámu vysypat kompostem smíchaným s pískem, můžeme použít i substrát pro trávníky. Potřebuje dostatek vláhy hlavně v létě a na jaře. Na sušších místech je menší. Na zimu u nás nadzemní část usychá, zůstává však stát. Uschlou hmotu seřezáváme až na jaře (konec března!), ne před zimou. Při podzimním řezu hrozí, že voda nateče do zbytků stébel a poté mohou vyhnívat kořeny, které roztrhá mráz. V chladnějších oblastech můžeme dát i zimní přikrývku kořenů z listí či štěpky. Na jaře pak při dostatku vláhy rostlina rychle naroste do své výšky.