+420 725 783 121 rosteto@rosteto.cz

Miscanthus sinensis ´Hinjo´ (Little Nicky)

Miscanthus Hinjo (Little Nicky) raseni

Miscanthus ´Hinjo´ (Little Nicky) rašení

Miscanthus Hinjo (Little Nicky) listy

Miscanthus ´Hinjo´ (Little Nicky) listy

Miscanthus Hinjo (Little Nicky)

Miscanthus ´Hinjo´ (Little Nicky)


Rozměry:

výška u nás cca 0,8 - 1,2 (1,5) m, šířka podobná

Nároky:
Slunečné chráněné stanoviště, dobře propustná a na živiny bohatá zahradní půda. U nás nesnáší utužené, jílovité, přemokřené či kyselé půdy.

Původ:
Do Evropy se dostal přes Kalifornii.

Znaky:
Kompaktní hustý trs širokých výrazně zebrovaných listů, které výrazně převisají téměř až k zemi. U nás nekvete. Z dálky výraznější než kultivary ´Strictus´ a ´Zebrinus´, ale menší. Roste pomalu.

Použití:
Krásná solitera nebo do kombinací s menšími nebo většími kvetoucími travami, keři a trvalkami. Ve stinnějších místech má tendenci se vytahovat za světlem a postrádá zebrování. Při nedostatku světla kvete špatně nebo vůbec a listy se tolik nevybarví.

Péče:
V případě nevhodné půdy je dobré půdu vyměnit a výsadbovou jámu vysypat kompostem smíchaným s pískem, můžeme použít i substrát pro trávníky. Potřebuje dostatek vláhy hlavně v létě a na jaře. Na sušších místech je menší. Na zimu u nás nadzemní část usychá, zůstává však stát. Uschlou hmotu seřezáváme až na jaře (konec března!), ne před zimou. Při podzimním řezu hrozí, že voda nateče do zbytků stébel a poté mohou vyhnívat kořeny, které roztrhá mráz. V chladnějších oblastech můžeme dát i zimní přikrývku kořenů z listí či štěpky. Na jaře pak při dostatku vláhy rostlina rychle naroste do své výšky.