+420 725 783 121 rosteto@rosteto.cz

Fargesia murieliae

Rozměry:
výška různá (trsnatá)

Nároky:
Humózní kvalitní propustná půda s celoročním dostatkem vláhy (V zimním období, kdy nemrzne je nutná občasná zálivka!!!). Nesnáší však přemokření. Vyhovuje jí polostín(ne však celodenní úpal!), vyšší vzdušná vlhkost a před zimním mrazivým větrem chráněné stanoviště.

Odolnost: n

Původ:
Pochází z Číny. Původní a staré generace F. murieliae během minulých 20 let vykvetly a postupně odumřely. Nyní jsou již v prodeji nové generace.

Znaky:
Velmi odolná trsnatá Fargesie se světle šťavnatě zeleným olistěním. Při přísušku, na slunném stanovišti nebo v zimních měsících rostlina stáčí lístky do ruliček. Díky její velké oblíbenosti je na trhu velké množství kultivarů, klonů a forem. Liší se odolností pro daná stanoviště, tolerancí k pH, velikostí, lehkými nuancemi v barvě olistění a stébel a tvarem trsu. Vzhledem k reliéfu a rozmanitosti podmínek stanovišť v ČR nelze jednoznačně určit, která z nich je obecně nejodolnější či nejlepší.

Na trhu je k dispozici velmi velké množství laboratorních rostlin, my však preferujeme odkopky množené kultivary a formy. Zde je výčet těch, které pěstujeme a máme s nimi dobré zkušenosti: Fargesia murieliae ´Standing Stone´, ´Lava´, ´Green Arrows´, ´Silver Bird´, ´Fresena´, ´Flamigo´, ´Dragon´, ´Jonnys-Gigant´, ´Vampire´, ´Boryana´, ´Gentle Giant´, vegetativně množené ´Jumbo´, ´Simba´a špičkoví mezidruhoví kříženci Fargesia ´Viking´a ´Winter Joy´.

Použití:
Výborný trsnatý bambus pro polostinná stanoviště v místech s vyšší vzdušnou vhlkostí!!! (k jezírkům, vodotečím apod.)