+420 725 783 121 rosteto@rosteto.cz

Carex oshimensis ´Evergold´ / ostřice ošimenská

carex_oshimensis_evergold

Carex oshimensis ´Evergold´

carex_oshimensis_evergold_mlada

Carex oshimensis ´Evergold´mladý trs

carex_evergold_list

Carex oshimensis ´Evergold´ detail listů

Rozměry:
výška 0,2-0,3 m, šířka cca 0,5 m

Nároky:
Propustná vlhčí zahradní půda na světlém místě v polostínu až stínu. Když je pravidelně zalévána, vydrží i sušší místa, může tam však vymrzat, nebo jí po zimě osychají listy a přes léto hodně vybledne.

Původ:
Původní druh roste jako podrost světlých sušších lesů a skalnatých svahů v Japonsku (Honšú).

Znaky:
Při dodržení pěstebních podmínek poměrně odolný, stálezelený trs nádherně trávově zelených špičatých, cca 0,6 cm širokých tuhých dlouhých přepadavých listů . Kvete v dubnu až květnu nenápadně malými černými klásky. Nové listy raší od května. V dobrých podmínkách poměrně rychle nabírá na hmotě. narůstá pomaleji, než původní druh.

Použití:
Vhodná pro skupinové výsadby v kombinaci s jinými druhy travin, pestrolistých trvalek a jako podrost především stálezelených dřevin. Při vysazení na okraje svahů a zídek (v polostínu!!!) vyniknou pěkně její dlouhé převisavé listy.

Péče:
Nikdy nestříháme u země, na jaře (III-IV) pouze jemně zakracujeme zaschlé konečky listů, pokud je to nutné!! Starší široké trsy rozdělíme a rozsadíme, tím obnovíme kondici rostlin. Na exponovanějších stanovištích vhodná přikrývka z chvojí.