+420 725 783 121 rosteto@rosteto.cz

Carex ornithopoda ´Variegata´ / ostřice ptačí nožka

carex_ornithopoda_variegata

Carex ornithopoda ´Variegata´

Rozměry:
výška cca 0,15 - 0,2 m, šířka cca 0,3 m

Nároky:
Propustná kyprá zahradní vápenitá půda na světlém místě v polostínu. Vydrží i sušší místa, při nadměrné vláze v zimě může vymrzat!

Původ:
Teplé bory a doubravy po celé Evropě.

Znaky:
Menší fontánkovitý trs jemných a cca 0,4cm úzkých zelených listů s výrazným žlutobílým středním pruhem. Kvete v květnu drobnými špičatými žlutohnědými klásky připomínajícími ptačí pařátky. List yjsou stálezelené, v chladnějších a osluněných místech vyžadují zimní přikrývku. Lze zaměnit s Carex oshimensis ´Evergold´, ale listy jsou kratší, pruhy spíše bělejší a rostlina je celkově menší, než Carex oshimensis ´Evergold´ a působí spíše šedě, než žlutě.

Použití:
Barevné a veselé trsy jsou vhodné pro skupinové výsadby v kombinaci s jinými druhy travin, trvalek v podrostových partiích. Vhodná i pro půdní pokryvy. Krásný doplněk pro jarní efekt spolu s ostatními jarními efemerami.

Péče:
Na jaře (III-IV) opatrně odstraníme odumřelé konce listů, za přiměřeného množství vláhy pak ostřice rychle opět naroste do své výšky. Starší široké porosty rozdělíme a rozsadíme, tím obnovíme kondici rostlin. Na zimu je lepší přikrýt chvojím.